Reklam Alanı

Reklam Alanı

Körfez Belediyesi Deprem Bölgesinde

 Körfez Belediyesi, tarihin en büyük depremlerinden olan, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkisi altına alan depremde afet bölgesinde yaraların sarılması için var gücüyle çalışmasını sürdürüyor.

Körfez Belediyesi, tarihin en büyük depremlerinden olan, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkisi altına alan depremde afet bölgesinde yaraların sarılması için var gücüyle çalışmasını sürdürüyor. Olayın yaşandığı ilk günden itibaren yaraların sarılması için her türlü adımı atan Körfez Belediyesi, bölgeye toplam 25 tır yardım malzemesi gönderirken, 2 milyon TL’lik de nakdi yardım sağladı.

EKİPLER SEFERBER OLDU
Başkan Söğüt Kahramanmaraş’ta AFAD İl Koordinasyon Merkezi’nde görev alırken, dün itibariyle de Körfez Belediyesi’nden 89 personel bölgedeki belediyecilik hizmetleri ve yardım dağıtımında görev almak üzere bölgeye ulaştı. 89 personel ile birlikte; 2 adet ekskavatör, 2 kazıcı yükleyici, 2 adet çekici, Mobil Aşevi,  5 kamyonet, 1 akaryakıt aracı, 5 adet minibüs ve binek araçlar ile seyyar cenaze aracı da bölgede görev almaya başladı.

YARALARI SARACAĞIZ
Dün sabah itibariyle de 8 adet çoklu seyyar WC ve duş, 250 adet uyku tulumu, 2 büyük çadır, 5 adet jeneratör de ekipler tarafından bölgeye götürüldü. Başkan Söğüt de dün itibariyle bölgeye ulaşan ekiple bir araya geldi, yaraların sarılması için canla başla çalışacaklarını belirtti.

SICAK ÇORBA VERİLİYOR
Nazende’e ait Mobil İkram Aracı da aşevi gibi hizmet vermeye başladı. Kahramanmaraş’ta Çarşı Plaza bölgesinde konuşlandırılan araç ile vatandaşlara sıcak çorba, çay, ekmek ve yemek verilmeye başlandı. Ayrıca ikram aracı yanına jeneratör de kuruldu ve vatandaşların faydalanması sağlandı.
Körfez Haber