Reklam Alanı

Reklam Alanı

Körfez Şehitliği'nde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi anma töreni

 


Türkiye'nin önemli zaferlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü nedeniyle Körfez Şehitliği'nde anma töreni düzenlendi. Programa Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Garnizon Komutanı Gökhan Güllüoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Efe İsmail Uzun, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Tırpan, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Eraslan, İlçe Müftüsü Muhammed Aydın, şehit aileleri, gaziler, Askeri Erkân, STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Anma programında, şehitler için dualar edildi ve protokol üyeleri tarafından mezarlarına karanfil bırakıldı. Programda ayrıca, askerler tarafından saygı atışı yapıldı ve protokol üyeleri şehit mezarlıklarını ziyaret ederek karanfil bıraktı. Körfez Asri Mezarlığı'nda gerçekleştirilen anma töreninin ardından, Tütünçiftlik Kültür Merkezi'nde Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi tarafından da anma programı düzenlendi.

Programda ayrıca, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası kompozisyon, şiir, resim yarışmalarında derece giren öğrencilere plaketleri, Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Gökhan Güllüoğlu tarafından takdim edildi.

Çanakkale Zaferi, dünya tarihinin ender görülen destanlarından biridir ve bu zafer, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde önemli bir dönüm noktasıdır. Bu anlamlı günde, Türk milleti olarak, Çanakkale'de şehit düşen tüm askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz

Körfez Haber